PEŠ BUS je organizirana spremljana pot v šolo, ki je prvi korak k spodbujanju samostojne aktivne poti v šolo. Namen Peš busa je ozavestiti lokalne skupnosti o pomenu hoje nasploh ter o njenih učinkih na kakovost življenja. Samostojna aktivna pot v šolo mora ponovno postati najbolj običajna in splošno sprejeta praksa.

Samostojna pot v šolo, poleg pozitivnih vplivov na zdravje, spodbuja tudi osebnostni in socialni razvoj otrok, saj ti razvijajo neodvisnost, krepi pa se tudi njihov občutek odgovornosti in zavest o lastnih zmožnostih. Otroci na poti v šolo uživajo v družbi svojih sošolcev, spoznavajo prostor, v katerem živijo, saj vsi dobro vemo, da kadar pešačimo, veliko bolje kot v avtomobilu dojemamo prostor, v katerem se nahajamo. Aktivna pot v šolo je pomembna tudi z vidika vzgoje za prometno varnost in trajnostni razvoj. Otroci s premagovanjem krajših razdalj v okolju, ki ga poznajo, postopoma osvajajo prometne predpise in pravila ter postajajo suvereni udeleženci v prometu.

Na naši šoli smo aktivnost izvedli v času evropskega tedna mobilnosti, to je od 16. 9. – 20. 9. 2024.

Na PEŠ BUS so se učenci priključili na treh postajah: pri pekarni Klemenčič, Baru Molan in pri Malemu Obrežu, kjer so jih pričakali učitelji – spremljevalci. Tako so del poti do šole učenci prehodili, se družili z vrstniki ter se gibali, kar je zelo pomembno za njihov razvoj.

Veseli smo, da se PEŠ BUSA vsako leto udeleži vse več učencev, zato bomo še v bodoče nadaljevali s to aktivnostjo in jo ponovili tudi v spomladanskih mesecih ter poskušali pritegniti k akciji še več udeležencev.

 

Koordinatorica projekta, Jasmin Ilc

(Visited 40 times, 1 visits today)