V petek, 20. 5. 2022, smo v 1. triadi podružnične šole Kapele izvedli kulturni dan. Zjutraj nas je obiskala knjižničarka Doroteja, ter nam predstavila utrinke z razstave o zbirki Sinjega galeba. Govorili smo o različnih knjižnicah, vse od domačih knjižnih polic do skritih polic NUK-a. Nato je sledila svečana podelitev priznanj učencem, ki so usvojili bralno značko. Še enkrat čestitke vsem pridnim bralcem.

Po malici nas je s svojim prihodom razveselil bibliobus. Pobliže smo si ogledali notranjost tega posebnega avtobusa in ugotovili, da vozi več knjig kot jih premore naša šolska knjižnica. Prijazno so nas povabili k vpisu. Jeseni bo potujoča knjižnica prihajala v Kapele v dopoldanskem času in tako bodo potujoče knjige na voljo učencem enkrat mesečno kar pred šolo.

Bralni pozdrav in ne pozabite na branje tudi med počitnicami!