Vsako leto 26. septembra praznujemo evropski dan jezikov. Letos smo na naši šoli obeležili ta dan z več dejavnostmi.

Ena izmed dejavnosti je bila ta, da smo učenci 7., 8. in 9. razreda, ki obiskujemo neobvezni izbirni predmet nemščino, pripravili lov za skritim zakladom. Naredili smo 14 lističev s vprašanji. Vprašanja so bila v zvezi z jeziki in z evropskim dnem jezikov. Učenci 4. do 9. razreda so morali hoditi po šoli in poiskati vseh 7 postaj, kjer so bila »skrita« vprašanja. Učenci, ki so sodelovali v lovu za zakladom in so skoraj na vsa vprašanja pravilno odgovorili, so dobili  nagrade.

Ta dan smo obeležili še tako, da smo izdelali tudi nekaj plakatov in jih izobesili po šoli. Učenci 9. razreda so prevajali pregovore v različne jezike, učenci 8. razreda pa so naredili plakate o jezikoslovnih družinah. Nekateri pa smo sodelovali pri natečaju Evropskega centra za tuje jezike, ki so želeli postaviti svetovni rekord v zbiranju videoposnetkov. Tako smo posneli videoposnetek, v katerem smo povedali v slovenščini ali v tujem jeziku, zakaj nam je nek jezik všeč. Izvedeli smo, da so zbrali 2800 posnetkov.

Bilo je zelo zabavano sodelovati pri obeleženju evropskega dneva jezikov, pa še kaj novega smo izvedeli o jezikih.

Nika Savnik 7. a

Foto: Nik Komočar