logo_kulturna_sola_transparent copy

»Kulturna šola je projekt, primarno namenjen obšolskim dejavnostim iz področja kulture v osnovnih šolah, ki imajo jasen cilj–dvigniti kvaliteto in obseg aktivnega in pasivnega kulturnega udejstvovanja učencev in njihovih staršev, starih staršev ter mentorjev v sklopu obšolskih dejavnosti, ki niso del šolskega kurikula. Kulturna šola načrtno povezuje kulturno in šolsko sfero, ki sta v procesu kulturne vzgoje in izobraževanja nepogrešljivi partnerici.« (JSKD)

Tudi na naši šoli si prizadevamo za ustrezno kulturno vzgojo na vseh področjih kulturnega delovanja: na pevskem področju, gledališkem, likovnem, plesnem, literarnem in filmskem področju.

Pridobitev naziva KULTURNA ŠOLA je dokaz, da zelo kvalitetno delamo na področju kulture, saj smo postali del tistih šol, ki se izkazujejo z nadpovprečno kulturno dejavnostjo.

Projekt vodi Lidija Cvetkovič Ogorevc