Portal Lo.Polis za starše

Dragi starši.

Pri vodenju evidenc o vzgojno-izobraževalnem delu na šoli uporabljamo program Lo.Polis. Sestavni del programa je tudi portal za starše, ki se je v letu 2021 temeljito posodobil, dodane so nove vsebine, do portala pa dostopate preko spletne strani lopolis.si. Tako imate starši sedaj vse informacije zbrane na enem mestu.

Geslo za dostop do portala dobite v šoli. Če ste geslo prejeli že v preteklih letih, je le-to še vedno veljavno. Staši učencev 1. razredov boste gesla dobili po e-pošti. Če ste geslo pozabili, na spletni strani lopolis.si v okencu za prijavo kliknite na možnost Ste pozabili geslo?

Če gesla za portal nimate, kontaktirajte šolo (kontaktni e-naslov vesna.bokor@guest.arnes.si), da vam pripravimo up. ime in geslo.

Vsi starši, ki imate uporabniško ime in geslo, lahko na portalu Lo.Polis koristite brezplačen dostop do vsebin – Lo.Polis START paket.

Vsebine v brezplačnem dostopu (START paketu):

• pregled urnika, dogodkov in nadomeščanj,
  • pregled sporočil in komunikacija z razrednikom in šolo,
  • prijava in odjava prehrane,
  • prijava na jutranje varstvo, podaljšano bivanje, interesne dejavnosti,
  • prijava na obvezne in neobvezne izbirne predmete,
  • prijava na izpite (za SŠ).

Po želji se lahko starši na portalu naročite na plačljiv dostop do vsebin – Lo.Polis PRO paket. Lo.Polis PRO paket je potrebno naročiti vsako leto na novo. Cena dostopa do PRO paketa za šolsko leto 21/22 je za enega otroka 26 € oz. 42 € za dva ali več otrok. (V nadaljevanju glejte opis pod vprašanjem Kako se naročim na dostop do PRO paketa? v spodnjem dokumentu Portal Lo.Polis – informacije o uporabi portala za starše).

V plačljivem dostopu (PRO paketu) so vse vsebine iz START paketa in dodatno še:

• redovalnica s številčnimi ali opisnimi ocenami,
  • napovedana ocenjevanja znanja,
  • pregled izostankov,
  • pregled in statistika domačih nalog,
  • komentarji o sodelovanju pri pouku in statistika pohval in graj,
  • pregled morebitnih vzgojnih ukrepov,
  • koledar šolskih obveznosti prikazan za dan, teden ali mesec,
  • obveščanje o izostankih, ocenah, sodelovanju pri pouku na mail ali sms.

Portal Lo.Polis – Informacije o varstvu podatkov za šolo in starše
Portal Lo.Polis – informacije o uporabi portala za starše