V torek, 4. 10. 2022, smo učenci in učiteljice PŠ Kapele šli na pohod na Šentvid. Zjutraj smo se zbrali v avli šole, pojedli šolsko malico in se odpravili na avtobusno postajo. Z avtobusom smo se odpeljali na Čatež, kjer smo začeli pot proti Šentvidu. Obkrožala nas je narava. Videli smo različne rastline. Ko smo hodili, smo opazovali in se pogovarjali. Pot je bila zelo zanimiva.  Z vrha smo si ogledovali razgled na Brežice, Krško in Kapele. Na vrhu stoji cerkvica, v kateri smo pozvonili na zvon in se podpisali v planinsko knjigo. Za cerkvico stoji velik stol z naslonjalom v obliki srca. Po razredih smo se fotografirali na njem. Po slikanju, smo se odpravili do hrama, kjer smo pojedli svojo malico. Potem smo se odpravili na gozdno jaso, kjer smo brali knjigo Pika Nogavička. Nato smo se spustili v dolino, kjer nas je čakal avtobus, ki nas je odpeljal nazaj v šolo. Tako smo preživeli naš športni dan.

Zapisala: Evelin Klokočar, 4.b