9. oktobra je na naši šoli potekal kulturni dan, ki so se ga udeležile vse triade. Najprej smo izdelovali logotipe organizacij, s katerimi sodeluje naša šola. Bilo je zelo zanimivo, saj to niso bili le navadni logotipi, ampak so bili izdelani iz trgank različnih barv. Po skupnem ustvarjanju se je cela šola učila ples, ki smo ga ob koncu dneva odplesali na igrišču. Bilo je čudovito. Dan bi z veseljem ponovila, saj smo se ob delovnem dopoldnevu lepo nasmejali in povezali.

Ob tem za našo šolo posebnem dnevu smo intervjuvali dva učenca 9. a oddelka. Njuna občutja si lahko preberete spodaj:

1. Kakšen se ti je zdel današnji kulturni dan?
Današnji kulturni dan se mi je zdel zelo zanimiv, saj imamo ob ponedeljkih predmete, ki mi ravno ne ležijo. (Samo S. P.)
Današnji dan se mi je zdel zanimiv, obarvan z dobro energijo in veseljem. (Zala R.)

2. Kaj ti je bilo najbolj všeč?
Najbolj mi je bila všeč trganka logotipa, ki smo ga izdelovali. (Samo S. P.)
Najbolj všeč mi je bilo poučevanje plesa. (Zala R.)

3. Ali te je izdelovanje trganke pomirjalo?
Ja, menim, da smo se ob izdelovanju trganke vsi umirili in povezali. (Samo S. P.)
Ne, izdelovanje trganke me je dolgočasilo. (Zala R.)

4. Ali bi današnji dan ponovil?
Ja, današnji dan bi z veseljem ponovil, kar naslednji ponedeljek. (Samo S. P.)
Del današnjega dne bi z veseljem ponovila, del pa žal ne. (Zala R.)

Zapisala: Nuša Račič, 9. a
Foto: Učenke novinarskega krožka (Lara Ogorelc, Ladeja Rožman in Hanah Savnik Mihelin, 5. a)