V soboto, 17. 2. 2024, smo se učenci 1. do 8. razreda udeležili 26. mednarodnega pustnega karnevala Fašjenk, ki je potekal v središču Dobove na igrišču pri kulturnem domu. Učenci smo se v šoli zbrali ob 11.30. Najprej smo pojedli malico, nato smo kmalu zatem, ob 12. uri, imeli prvo plesno vajo na igrišču pri šoli. Učenci prve triade so predstavljali igro človek ne jezi se, učenci druge triade igralne karte, učenci 7. razreda so bili oblečeni v šahovske figure in učenci 8. razreda v lego kocke. Vse kostume smo si učenci izdelali sami na tehniškem dnevu, ki je potekal pred približno dvema tednoma. Nekaj naših učencev je na karnevalu predstavljalo dobovske kosce, ki so bili na čelu šolske pustne povorke, ki se je ob 14. uri odpravila v smeri župnijske cerkve Marijinega imena. Pri cerkvi smo se združili z ostalimi skupinami maškar, ki so sodelovale na karnevalu in povorka se je nadaljevala do igrišča v Dobovi, kjer smo udeležencem in ostalim zbranim predstavili naše plesne točke. Polni vtisov smo se po končanih nastopih odpravili domov ali pa si še naprej z zanimanjem ogledovali nastope karnevalskih skupin.

Zapisali: Nika Pavuna, 7. b