Vse se je začelo v sredo, 28. 9. 2022, ko nas je učiteljica na razredni uri seznanila s potekom evakuacije na šoli. Že takrat se nam je nekoliko svitalo, kaj bi se utegnilo zgoditi v naslednjih dneh.
In prav smo imeli, saj nam je v četrtek učitelj povedal, da bo naslednji dan potekala evakuacijska vaja. Skupaj smo ponovili potek, potem pa nas je obvestil še o podrobnostih.
Tako smo v petek, 30. 9. 2022 ob enajsti uri zaslišali sireno, se umirjeno postavili v vrsto, potem pa po znanih navodilih zapustili šolo in odšli na zbirno točko. Kmalu zatem smo zaslišali sirene in pred nas so pripeljali gasilci. Bili smo priča uprizorjeni akciji uspešnega reševanja kuharja Toneta in zato gasilce nagradili z aplavzom.
Gasilci so še preverili, če je območje varno, nato pa smo odšli nazaj v šolo in dan se je vrnil v ustaljene tirnice.
Pina Rožman 9. a