V ponedeljek, 25. 3. 2024, smo s prireditvijo v gasilskem domu obeležili dan vseh mam. Na odru so se zvrstili otroci iz vrtca in šole. Najprej so se predstavili nadobudneži iz skupine Zvezdice s plesom, pesmijo in recitacijama. Sledili so jim učenci od 1. do 4. razreda s prepletom pevskih, dramskih in plesnih točk. Videli smo tudi plesalke Plesne šole Lukec in harmonikarje gospoda Sotoška. Za piko na i so poskrbeli najstarejši učenci podružnice, petošolci, ki so uprizorili pravi najstniški upor. Prireditev smo sklenili s skupno pesmijo o mami, ki pa še zdaleč ni bila namenjena le njim, ampak vsem, ki imajo radi naše otroke, skrbijo zanje in jim nudijo vsakodnevno podporo in ljubezen.

V galeriji si lahko ogledate tudi, kako je nastajalo darilce, glinena posodica, za mamice. Pri oblikovanju z glino se nam je pridružila gospa Olga Rožman, ki je prijazno izdelke spekla v posebni peči za glino. Za končen sijaj pa gre zahvala učiteljici Ani Prešern, ki je poskrbela za glazuro in končno peko.