V evropskem tednu mobilnostim, od 18.  do 22. 9 smo na naši šolo izvajali aktivnost PEŠ BUS. Vključeni so bili vsi učenci naše šole, skoraj polovica učencev pa je cel teden prihajala v šolo peš.

Učenci so na PEŠ BUS čakali na dveh vstopnih postajah in sicer pri pekarni Klemenčič in na Malem Obrežu, kjer so z njimi čakali tudi učitelji spremljevalci. Na vmesnih postajah na podvozu in pri gostilni Molan pa so se jim pridružili še ostali. Skupno je v akciji sodelovalo približno 120 učencev in 13 učiteljev.

V sredo, 20. 9. pa smo izvedli tudi aktivnost  »Parkirni dan«, kjer smo šolska parkirišča spremenili v zabavne kotičke. Vsak razred si je po svoje uredil parkirišče in učenci so pri tem zelo uživali.

Vtisi učencev:

Bilo mi je v redu, ker sem se lahko družil s prijatelji, bil na svežem zraku…

Mirko, 8.b

Odlično smo se imeli zaradi druženja s prijatelji.

Tija, 8.b

Super je bilo! Tudi naslednje leto bom šla na PEŠ BUS.

Sandra, 8.b

Bilo je zanimivo in zelo družabno.

Milutin, 8.b

Meni je bil PEŠ BUS odličen, ker sem se lahko družila s prijatelji in se nadihala svežega zraka.

Pia, 6. b

Meni je bil PEŠ BUS všeč, saj sem se lahko družila s prijateljicami, hkrati pa tudi razgibala.

Tija, 6. b

Hodili sva zato, da se malo sprostiva v svežem jutranjem zraku in ker tako ne onesnažujemo okolja. Hodili sva tudi zaradi nagrade.

Ajda in Aneja, 6. b

Na PEŠ BUSU smo se imeli lepo. Najprej smo se zbrali in odšli do šole. Vsak dan je bilo zabavno, ker smo lahko klepetali in se nasmejali in tako zaslužili nagrado.

Bilo je lepo in zabavno, radi smo hodili na PEŠ BUS.

Čedo, Tatjana, Žan, 6.

Bilo nam je zelo lepo, ker smo se lahko pogovarjale, ko smo čakale, da so prišle še ostali.

Med hojo smo opazovali naravo, živali(noji, ptiči in mačke). Peš bus smo čakali na Malem Obrežu pri vodnjaku. V šolo smo prispeli ob 7.20 in smo imeli še dovolj časa, da smo sel lahko pripravili na pouk. DRUGO LETO GREMO SPET!

Melany, Nina, Ajda, 8.a