Na PŠ Kapele smo se v tem šolskem letu prvič odločili, da se v tednu mobilnosti priključimo projektu PEŠBUS, ki ga za nas organizira Občina Brežice. Organizirali smo dve vstopni postaji, ki sta od šole oddaljeni 1 km. Prva postaja je bila na Podvinjah, druga pa v Kapelah pri kapelici sv. Križ. Na Pešbus je vstopilo več potnikov pri kapelici, saj je več otrok doma s tega konca naselja. Na šoli je 48 otrok. V ponedeljek jih je sodelovalo 26, v torek 30, v sredo 33, v četrtek 31 in v petek 32. Vključile so se 4 učiteljice. Učenci so bili zelo motivirani, sodelovali so z veseljem. Pravijo, da je bilo zelo zabavno, veseli so, da so tako nekaj prispevali k manj onesnaženemu okolju, in da bi dejavnost lahko izvajali celo šolsko leto, vsak dan. V Kapelah se že veselimo spomladanskega dela projekta.

Učiteljice in učenci PŠ Kapele