Že kar krepko smo zakorakali v praznični mesec december. Predpraznično vzdušje smo na naši šoli obeležili z božičnim prazničnim bazarjem Ko zadiši po praznikih. Že kakšen teden prej smo na tehniškem dnevu izdelovali razne izdelke iz volne, lesa, kuhali smo marmelado, delali mlince, kašo, rezance, mila… Naši najmlajši pa so dan pred prireditvijo spekli sveže piškote. Po šoli so se prepletale božanske vonjave, ki smo se jim komaj  uprli… Vse ustvarjene izdelke smo lepo zapakirali in jih pripravili za bazar, ki je potekal 19. decembra 2023. Prizorišče bazarja, od šole vse do parkirišča, smo lepo okrasili. Učenci vsakega razreda smo imeli tudi svoja drevesa, na katera smo obesili lampijončke z lučkami, ki so  zares zaživeli šele ob popolni temi. Naše stojnice so bile bogato obložene. Poskrbljeno je bilo tudi za pijačo in jedačo. Učenci naše šole so pekli palačinke, kokice, prodajali čaj,… Vse dogajanje je popestril naš božični program. Nastopil je celoten pevski zborček s spremljavo šolskega ansambla. Pevskih in plesnih točk res ni manjkalo. Srčke pa so nam pogreli tudi otroci iz vrtca, ki so nam zaplesali in zapeli. Ob koncu prireditve smo izvedli še licitacijo za dve podarjeni uri, ki simbolizirata kraja Kapele in Dobova. Dva donatorja sta za dobovsko uro zastavila kar 300 evrov, nato pa sta izvedla izjemno lepo gesto in uro podarila šoli. Najlepša hvala!
Vsem skupaj se zahvaljujemo za ta nepozaben večer in vse, kar ste prispevali za njegovo popolno izvedbo. Saj veste, SKUPAJ ZMOREMO VEČ!

Zapisala: Nina Zupančič, 9. a