8. februarja obeležujemo obletnico smrti Franceta Prešerna, zato je naša šola 7. 2. 2019 pripravila proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku. Nastopili so učenci s centralne in podružnične šole z različnimi deklamacijami o kulturi in Prešernovima in Vodnikovima deklamacijama. Program so s petjem popestrili učenci otroškega in mladinskega pevskega zbora ter učenci ansambelske igre z igranjem na različne inštrumente.  Zapel je tudi mešani pevski zbor KD Franc Bogovič Dobova ter učiteljica Nina Berger. Na prireditvi je imela govor predsednica krajevne skupnosti Branka Stergar. Spomnila nas je, zakaj je Prešeren tako pomemben pesnik. Poudarila je, da vsi v krajevni skupnosti prispevamo h kulturi, tudi šola in društva, ki so uspešna na različnih področjih. Program sta prisrčno povezovala Nina in Maj Zupančič. Na koncu proslave se je ravnateljica šole Ivana Baškovič zahvalila nastopajočim, slavnostni govornici in vsem, ki so pomagali pri ustvarjanju proslave.

Anja R., 8. a

Foto: Tamara Ogorevc