Drugošolci iz Dobove in Kapel smo se 10. 5. 2023, končno odpravili v šolo v naravi, na Lisco. Okoli 9.30 smo varno prispeli na cilj. Ko je vsak našel svoj kovček, smo se odpravili v Tončkov dom, kjer smo si ogledali naše sobe. Dogovorili smo se tudi o hišnih pravilih, ki veljajo tu in jih moramo upoštevati. Sledila je namestitev v sobe. Največja in najtežja ovira je bila priprava postelje. S skupnimi močmi smo premagali tudi to. Sledilo je kosilo, ki je bilo zelo slastno. Po kosilu smo si prav tako vzeli malo časa, ob 15.00 pa nas je čakala lokostrelska delavnica. Naučili smo se streljati z lokom in ciljati v tarčo. Imeli smo tudi tekmovanje. Zmagal je 2.b, drugi so bili 2.a in tretji 2.c. Po lokostrelski delavnici smo imeli večerjo. Po večerji pa smo se hitro stuširali, oprali zobe, skočili v posteljo in hitro zaspali.