V četrtek, 18. 4. 2019 smo imeli športni dan. Odšli smo na pohod v Jovse. Na pot smo se odpravili takoj po malici, okoli 9.00 ure.

Na poti do Jovsov smo lahko občudovali veliko lepih in zanimivih rastlin. Začutili vonj gozda in napolnili dušo s pozitivno energijo. Pot nas je vodila mimo mlake, kjer so si bobri ustvarili svoj dom. Posledice njihovega razgibanega življenja smo tudi videli. Na razglednem stolpu smo si ogledali naravo še iz višine. Lahko bi pogled prestregel še kakšno žival, a smo za kaj takega bili prikrajšani, saj smo bili preglasni.

Pot smo nadaljevali po kolovozni poti in kmalu smo se na robu gozda ustavili in pomalicali, kar smo imeli s sabo. Po malici smo pospravili vse smeti za sabo in nadaljevali pot do Jereslavca in se vračali po bližnjici do šole.

Naš pohod se je s prihodom v šolo, ravno v času kosila, zaključil.

Karla O., 5. b PŠ Kapele