V sredo 13.10., smo izvedli že drugi športni dan za učence od 6.-9. razreda ,kjer smo se pomerili v orientacijskem teku in krosu. Zjutraj nam vreme ni bilo najbolj naklonjeno, vendar so se učenci z veseljem odpravili na deževen orientacijski tek po domačih vaseh. Zadnje skupine so v šolo prihajale okoli 10.30, nakar smo pomalicali in se odpravili na traso krosa. V tem času se je tudi vreme izboljšalo, tako da smo kros odtekli v idealnih razmerah. Na koncu dne, smo podelili priznanja za najboljše 3 uvrščene v krosu, tako pri fantih, kot pri dekletih.
Zapisal: Alan Krajnc

Leo Krajnc:

V šolo smo prišli ob 7.00 in pojedli malico. Morali bi imeti kros, a smo zaradi dežja začeli z orientacijo. Vse skupine so dobile liste in kompas. Ko smo z orientacijo končali, smo v razredu čakali na kros. Ta se je začel ob 11.00. Najprej so tekli učenci 9. razredov, zadnji pa učenci 6. razredov. Po krosu smo imeli podelitev priznanj. Nato smo pojedli kosilo in se odpravili domov.