Naša šola se bo tudi letos priključila projektu Teden pisanja z roko, ki bo potekal od 18. do 22. januarja 2021.

Teden pisanja z roko je vseslovenska akcija, s katero ozaveščamo o pomenu ohranjanja pisanja z roko. V naslednjem tednu bomo zato izpostavili, da je pisanje z roko tudi v času prevlade digitalne komunikacije nepogrešljiva spretnost, ki jo moramo ohranjati in negovati.

Osrednja tema Tedna 2021 je Pišem pismo prijatelju. Izraz  »prijatelj« lahko razumemo  v širšem pomenu besede. To je lahko sošolec, mama, oče, babica, dedek, brat, sestra, sosed ipd.

Ambasadorji Tedna pisanja z roko 2021 so:

• Erik Brecelj, kirurg in aktivist,
  • Urša Menart, režiserka in scenaristka,
  • Tadej Pogačar, kolesarski šampion.
PIŠEM Z ROKO

Tudi ministrica, dr. Simona Kustec, je z roko napisala nagovor.

Učenci se bodo lahko udeležili tudi nagradnega tekmovanja. Do 20. januarja bodo narisali, kakšno bo po njihovem mnenju leto 2021.

NAGRADNA IGRA

Društvo Radi pišemo z roko v povezavi s Tednom pisanja z roko 2021 razpisuje nagradno tekmovanje v risbi.

Sliko ‘Naš vsakdan’ je potrebno dopolniti z risbo, ki najbolj nazorno prikazuje, kakšno bo leto 2021. Risba je lahko v belo črni ali barvni različici v vodoravni liniji.

Nagradili bomo tri najbolj izvirne risbe v štirih starostnih skupinah:

• od 7 do 10 let
  • od 11-14 let
  • od 15-18 let
  • starejši od 18 let

Vsako sliko opremite z imenom in priimkom in starostjo na hrbtni strani.

Pošljite jo do 20. januarja 2021 na naslov:

Društvo RPR

Stegne 23a 1000 Ljubljana

ali po e-pošti: info@pisemozroko.si

Izbor bo opravil Organizacijski odbor Tedna pisanja z roko 2021 do konca januarja 2021.

Nagrajene slike bomo objavili na naši spletni strani, FB in Instagramu.

Podelitev nagrad bomo organizirali v skladu z razmerami in omejitvami v državi.