V Državnem zboru sta na razstavi risba učenke Nee Voglar iz 6. b (mentorica Urška Jekler) in plakat skupine Zvezdice iz vrtca (mentorici Nataša Stanič in Mirjana Božič).

V mesecu novembru sta namreč šola OŠ dr. Jožeta Toporišiča Dobova in vrtec Najdihojca ob mednarodnem dnevu strpnosti sodelovala v človekoljubnem projektu Izobraževalnega centra Eksena.  Z učenci in otroci smo ustvarjali na temo PRIKRITA NESTRPNOST, izdelke pa poslali na natečaj. Izmed vseh poslanih likovnih in pisnih izdelkov sta bili dve deli izbrani za razstavo v državnem zboru.  Razstava na temo Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo poteka pod pokroviteljstvom predsednika Državnega zbora dr. Milana Brgleza. Izbrani deli si je možno ogledati v tem tednu, od 22. 1. do 26. 1. 2018 v preddverju velike dvorane Državnega zbora.

Nagrajencem iskreno čestitamo!

Tamara Ogorevc
Fotograf risbe: Borut Peršolja
Fotografinja plakata: Nataša Stanič