Spet je prišel ponedeljek,  ne navaden, ampak zadnji ponedeljek v šolskem letu. Tako smo vsi že z eno nogo v počitnicah prikorakali v šolo. Pred nami je bil zelo zanimiv naravoslovni dan. Osmi razredi smo se prvo in drugo uro razdelili med fanti in dekleti. Dekleta smo prvo uro spoznale vrednost vode, nato pa si je vsaka ustvarila svoj vodni koktejl. Skupaj smo nazdravile, potem pa je bil čas že za drugo uro, ki nas je preselila v učilnico joge. Z nami je bila učiteljica Božena in kar takoj smo začele, saj nas je čakalo veliko dela. Najprej smo se razgibale nato pa smo se naučile pozdrav soncu. Čeprav se nam joga ni zdela nič težkega je med nami bila malo katera oz. nobena, ki bi vaje lahko naredila pravilno. Po končani jogi smo se spet razdelili v razrede in sledila je delavnica Kdo sem jaz ?, pri kateri smo se preko iger s kartami pogovarjali o zelo pomembnih temah. Naslednjo uro nas je obiskala medicinska sestra, ki nam je predavala o prvi pomoči in nato pokazala oživljanje človeka na lutki, kar je kasneje moral poskusiti tudi vsak od nas. Zadnjo uro nas je spet čakala zelo zanimiva delavnica, nujno potrebna za naš vsakdan. In to je bila Stres. Na začetku uro smo mogli s karticami utemeljiti naše počutje, nato pa smo šli skupinsko  ugotavljati  kako na telesu čutimo stres. Našli smo res veliko mest in na koncu za sprostitev naredili še nekaj vaj. Tako se je naš nekoliko drugačen šolski dan končal.

Pina Rožman