Spoštovani starši!

V priponki Vam pošiljamo obvestilo o napovedani splošni stavki vzgoje in izobraževanja, ki jo bomo zaposleni izvedli v sredo, 9. 3. 2022. Na dan stavke bo šola zaprta.

Stavka nikakor ni uperjena proti Vam in Vašim otrokom, temveč je skrajno sredstvo, ki smo ga morali uporabiti, da bi se prenehalo zniževati sredstva za izobraževanje. Ker torej Vlada RS do zdaj ni prisluhnila našim vztrajnim pozivom, naj poskrbi za ustrezen položaj vzgoje in izobraževanja, za ustrezno vrednotenje dela, ki ga opravljajo zaposleni na teh področjih, ter zagotovi ustrezno plačilo za ekstremne obremenitve in tveganja vseh zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v času covida-19, smo se bili prisiljeni odločiti za stavko.

Vas pa, cenjeni starši, prosimo, da izrazite podporo naši stavki in stavkajočim tudi tako, da svojih otrok v šolo ne pripeljete.

OBVESTILO ZA STARŠE (.pdf)

Lepo Vas pozdravljamo.

Kolektiv učiteljev in stavkovni odbor OŠ dr. Jožeta Toporišiča Dobova