Tel: 07/45 22 203 -- Fax: 07/45 22 207 -- e-mail: oskkdo2s@guest.arnes.si

Karierna orientacija

orientacijaEna izmed nalog svetovalne službe je, da učencem višjih razredov (8. in 9. razred), ki se pripravljajo na nadaljevanje izobraževanja in vstop dela, pomaga pri odločitvi poklicne poti. Pri tem je potrebno spoštovati pravico vsakega učenca, da lahko neodvisno sprejema svoje odločitve, za katere sam prevzema odgovornost. V to dejavnost so ves čas vključeni tudi starši, saj imajo pri odločitvi učencev o izbiri izobraževalne in poklicne poti najpomembnejši vpliv. Odločitev, sprejeta v osnovni šoli bo osnova učenčeve nadaljnje poklicne kariere. Zato učencem v zadnjih dveh razredih osnovne šole ponudimo program poklicne orientacije, s pomočjo katere bo lažje oblikoval izobraževalno in poklicno odločitev.

Predstavitev – poklicna orientacija

Obveščamo vas, da si lahko razpis za vpis v srednje šole za šolsko leto 2020/21 ogledate na spodnji povezavi:

(Visited 45 times, 1 visits today)