V sodelovalnem vzdušju razvijamo našo

ustvarjalnost, vedoželjnost in kritično mišljenje.

Poslanstvo šole

Omogočiti učencem varno, spodbudno in inovativno učno okolje, v katerem bodo lahko gradili svoje znanje, pozitivno samopodobo, sposobnosti in vrednote ter z učenjem za življenje razvijali odgovornost do sebe, soljudi in planeta.

Stremeli bomo k temu, da bo zastavljena vizija postala del naših otrok, zaposlenih,  staršev in lokalne skupnosti. Zavedamo se, da smo gonilo zavoda zaposleni, zato je pomembno, da je v kolektivu prijetno in ustvarjalno vzdušje. Da pa slednje lahko zaživi v vsej svoji veličini, moramo biti vsi povezana celota.

Dolgoročni cilji šole za obdobje 2023‒2028:

1. Izboljšati aktivno vlogo učenca s spodbujanjem sodelovalnega učenja.
  2. Krepiti dobro počutje učencev in medsebojne odnose, ki bodo temeljili na strpnosti, spoštovanju in sočutju.
  3. Profesionalni razvoj strokovnih delavcev: Izboljšati znanje in spretnosti strokovnih delavcev z namenom omogočiti uresničevanje prvih dveh ciljev.

Prioriteta v šolskem letu 2024–2025:

Nadaljevali bomo s spodbujanjem aktivne vloge učenca, v pouk, v utrjevanje, preverjanje in ocenjevanje znanja bomo vnašali strukturirane naloge, pri čemer bo poudarek na povezovanju znanja na različnih ravneh in natančnem branju ter razumevanju navodil in besedil.

PREDNOSTNE NALOGE PRI INVESTICIJSKEM VZDRŽEVANJU IN IZBOLJŠANJU POGOJEV DELA

Prednostne naloge v tem letu so:

• vzdrževalna dela in nujna vzdrževalna dela,
  • ureditev kompostnika, učilnice na prostem in čutne poti,
  • zamenjava tlakov na matični šoli na predmetni stopnji

Dolgoročni plan:

1. vzdrževalna dela: nadaljevanje zamenjave tlakov v jedilnici na matični šoli,
  2. ureditev enega od podstrešij v učilnice na PŠ Kapele,
  3. ureditev prostorov tajništva in računovodstva ter prostora za vodstvene delavce,
  4. zagotovitev prostora in ustrezne opreme za računalniško učilnico,
  5. ureditev sanitarij za zaposlene na matični šoli,
  6. povečanje prostora knjižnice na matični šoli.