Učenci OŠ dr.Jožeta Toporišiča Dobova smo imeli tehnični dan. Izdelovali smo pustne maske, saj bomo tudi letos kot šola sodelovali na tradicionalnem pustnem karnevalu »Fašjenk Dobova«.

Zjutraj smo se zbrali v matičnih učilnicah, kjer smo skupaj z našimi učiteljicami pričeli z izdelovanjem kostumov. Učenci osmega razreda bomo predstavljali Sonce. Najprej smo si razdelili material, nato pa smo pričeli z delom, ki nam je šlo odlično od rok. Iz žice smo si izdelali obroče s sončnimi žarki in jih nato pobarvali. Izrezali smo si tudi rumene obleke iz vreč za smeti. Potem smo na karton narisali še planete in komete, jih izrezali ter pobarvali. Čas je hitro minil in na koncu smo bili vsi ponosni, da nam je tako dobro uspelo.

Na tehničnem dnevu smo ob ustvarjanju res uživali in se zabavali. Če pa želite videti, kaj bo naša šola predstavljala, pridite na fašjenk v Dobovo. Mi že komaj čakamo, da se vam predstavimo.

Urša Nakani, 8. a OŠ dr. Jožeta Toporišiča Dobova

Foto: Eva Martinčič, 8. a