V petek, 25. 5. 2018, smo kot po  navadi prišli v šolo ob 7.30. V šoli smo pojedli malico in se peš odpravili na železniško postajo. Počakali smo vlak in vstopili. Pot je bila kratka, a zanimiva. Izstopili smo v Brestanici in se peš odpravili na grad. Že po prvem ovinku smo postali utrujeni. Ko smo prišli na grad Rajhenburg, smo bili vsi veseli. Ko smo vstopili na grajsko dvorišče, sta nas tam pričakala dva vodiča. Najprej smo si ogledali klet in star prostor, v katerem so bili kamni, stari 900 let. Ko smo prišli iz kleti, smo se razdelili v dve skupini. Ogledali smo si grajski stolp, razstavo patrov Trapistov in še mnogo drugih zanimivosti. Po ogledu gradu je prva skupina delala zeliščne kruhke, druga pa čokoladne lizike. Kruhke smo naredili iz navadnega testa  kateremu smo dodali različna zelišča. Lizike smo izdelali tako, da smo najprej stopili čokolado in jo dali v posebne vrečke. Vsak si je izdelal svojo lizike, nato smo pladnje odnesli v hladilnik. Počakali smo deset minut in lizike so bile nared. Čokoladne lizike smo zapakirali v vrečke in jih pojedli ali odnesli domov. Tudi domov smo potovali z vlakom.

Nina Zupančič, 3. a