Bil je lep sončen teden in v petek, 16. 9. 2022, smo imeli vsi učenci od 1. do 3. triade kulturni dan. V šolo smo prišli nasmejani z nahrbtnikom. Odpravili smo se v svoje matične učilnice, nato pa je prišla v razred učiteljica. Najprej nas je pozdravila, potem smo skupaj odšli v jedilnico, kjer smo se zbrali vsi učenci in radovedno čakali na govor ravnateljice. Povedala nam je, da se bo cel dan nanašal na misel »lepa beseda lepo mesto najde« in da nas čaka tudi veliko presenečenje. Vsi smo bili še bolj radovedni, zato smo komaj čakali, da se odpravimo v telovadnico, kjer se je vse skupaj odvijalo. Po ravnateljičinem pozdravu nas je nagovorila tudi knjižničarka Doroteja. Povedala nam je, da se 17. 9. začne bralna značka, ob tem pa je poklonila prvošolcem tudi knjige, ki jih  prvi razred prejme vsako leto. In končno je napočil čas, ko smo se lahko odpravili proti telovadnici. Zagledali smo veliko platno, na katerem je bila obešena scena (grad itd.). Takoj nam je švignilo, da bomo najverjetneje gledali predstavo, zato smo se hitro posedli na tla in razburljivo čakali, kaj se bo zgodilo. In res je bilo tako. Prišla je ena gospa in dva gospoda. Zaigrali so nam prečudovito predstavo, ob kateri smo se velikokrat nasmejali. Ob koncu predstave smo se odpravili v svoje razrede, kjer smo imeli malico, nato pa vodene ure. Prvo uro nas je imel gospod, ki je tudi nastopal v predstavi. Njegova ura nam je bila zelo všeč, saj je imel smisel za humor. V uri smo se velikokrat nasmejali, saj je skoraj vsak učenec v razredu imitiral različno osebo in njeno osebnost. Ura je minila zelo, zelo hitro, nato pa smo se odpravili v naslednjo učilnico. Naslednjo uro je vodila učiteljica Andreja Les. Najprej smo iz majhne vrečke vlekli vsak svoj delček slamice, ki  so bile različne barve, in tako smo izvedeli, v katerih skupinah smo. Nato pa je vsaka skupina dobila enako količino materiala, iz katerega smo  po domišljiji sestavili svoj stolp. Vendar cilj je bil, da je stolp najvišji. Po končani nalogi pa smo dobili list, na katerem so bila opisane oblike vedenja: pasivno, asertivno in agresivno vedenje. Z učiteljico smo se pogovorili o različnih vedenjih, nato pa je sledila naslednja ura, ki jo je vodila učiteljica Mateja. Najprej smo se razdelili v tri večje skupine, nato je učiteljica vsaki skupini razdelila list, na katerega smo morali napisati besedila. Potem je vsak učenec posebej izžrebal naključnega sošolca, napisanega na listek, in mu napisal lepo besedo oz. misel, saj se je dan nanašal na misel »lepa beseda lepo mesto najde«. Ob koncu ure pa smo skupaj zapeli vsaka skupina svojo pesem in dan se je odlično končal.

Nuša Račič, 8. a

KLIKNI NA SLIKO ZA OGLED PROJEKCIJE:

ŠE SLIKIC 🙂