24. 5. 2023 je naša šola gostila in se udeležila šolskega plesnega festivala. Na naši šoli je potekala druga stopnja tekmovanja, področno tekmovanje. Festivala so se udeležile šole iz okolice Posavja, Zasavja in Dolenjske. Plesalci niso mogli začeti brez ogrevanja, zato so se ogreli z koreografijami, ki so jih kasneje plesali. Ob 11.00 se je tekmovanje uradno začelo z himno ŠPF (Šolskega plesnega festivala). Dodobra ogreti plesalci so začeli z različnimi kategorijami. Udeležilo se ga je kar nekaj naših deklet. S ponosom lahko napišem, da so bila dekleta zelo uspešna. V kategoriji od 4.-6. razreda so dekleta dosegla ekipno 3. mesto. V solo kategoriji je bila najvišje uvrščena Žanin Godler s 6. mestom. Medaljo za odlično 3. mesto, med tekmovalci od 7. – 9. razreda, si je priborila Zala Rogič, učenka 8. a razreda, in se s tem uvrstila na državno raven tekmovanja. Celotna ekipa se je uvrstila na 4. mesto.

Dekleta čestitamo! Zala, tebi pa srečno na državnem!

Zapisala: Nina Zupančič