V torek, 6.10.2020, smo učenci podružnične šole Kapele imeli naravoslovni dan. Zjutraj smo si v stari šoli Kapele ogledali film o Jovsih. Ogledali smo si še razstavljene fotografije in prebrali značilnosti Jovsev. S čutili smo ugotavljali kaj je v škatlah. V škatlah so bili kamenčki, mivka, školjke, želodi in slama. Nato smo odšli nazaj v šolo na malico. Po malici pa smo odšli v Jovse. Pot smo začeli po strmi poti čez gozd. Kmalu smo prispeli do opazovalnice. Prvi in peti razred smo se lahko prvi povzpeli na njo. Iz nje smo imeli čudovit razgled na Jovse.

V Jovsih živi veliko živali, med njimi tudi kosec, ki je ogrožena vrsta. Ko smo se vračali proti šoli, smo se ustavili na gozdni jasi in se malo okrepčali. Srečno smo prišli do šole. Imeli smo se zelolepo in veliko smo se naučili.

Lana Radanovič, Tadej Botički  5.b