Učenci in učitelji smo se ob 7.30 zbrali v telovadnici šole, kjer smo prvi šolski dan novega šolskega leta pričeli s proslavo. Sprva je slovesno zadonela slovenska himna, ki ji je sledila šolska himna, ki smo jo zapeli kar učitelji Osnovne šole Dobova. Učence je nato nagovorila ravnateljica gospa Tamara Ogorevc in jim zaželela lep prvi šolski dan in obilo prijetnih in uspešnih trenutkov v novem šolskem letu. Napovedala je imenitno pevsko točko v portugalskem jeziku, ki jo je s svojim prelepim vokalom izvedla naša šolska svetovalna delavka gospa Nina Berger. Program smo nadalje popestrili učitelji s pesmijo Adija Smolarja Jaz ne grem v šolo, zaplesali pa smo še na njegovo pesem Je treba delat in tako ponazorili, da je za vsakim znanjem in uspehom vloženega veliko truda in vztrajnosti. Ob zaključku prireditve je ravnateljica predstavila na novo vpisane učence in vse skupaj napotila k razrednikom, ki so se z učenci svojega razreda odpravili v svoje matične učilnice. Prvi šolski dan se je začel radostno in veselo. Želimo si, da se v duhu veselja, znanja in uspeha nadaljuje tudi novo šolsko leto.

Nekaj utrinkov s proslave…

Zapisala: Andreja Vintar, prof.