Na naši šoli je potekala akcija zbiranja hrane za zavetišče, v ta namen smo na našo šolo poklicali vzreditelja pasme doberman, da nam predstavi pse. Dne, 24.1.2018, smo imeli dotik s psi, hkrati je potekal tudi razgovor o odgovornosti do živali, ki smo si jo omislili. Psom je bilo ime: Ajša, Atila in Frodo. Vsi trije so bili še mladiči. Frodo je bil na svetovni razstavi drugi najlepši doberman.

Atila in Ajša sta stara 3 mesece, Frodo pa 9 mesecev. Predstavitev sta vodila gospa Meta in gospod Sašo. Psi se niso bali ker so otrok kar precej navajeni. Vsi smo jih lahko božali. Vsaka žival čuti, jo je strah, je vesela in žalostna. Ljudje žival, ko zraste zelo radi zavržejo, ker ni več ljubka tako kot je bila, ko je bila še mladič. Če žival želimo imeti, moramo zanjo skrbeti do smrti.

Vsaka žival ima pravico živeti.

Evelina Ferjanič Deržič

FOTO: Veljko Jukič

Zbiral hrano: Naravoslovni krožek, mentorica Gabrijela Hauer

Vsa donacija izročena zavetišču Brežice, dne 1.2.2018.

Akcija je potekala od 24.1.2018 do 31.1.2018. Zbrali smo:

• Mačje konzerve: 21
  • Pasje konzerve velike: 8