Čakalo nas je presenečenje. Potrkali smo na vrata knjižnice. Odprla jih je ženska, ki ni bila knjižničarka Doroteja.

Spoznali smo, da nismo v knjižnici, temveč v čarobnem kraju. Bila je tema. Razsvetljava so bile svečke. Pravila, ki običajno veljajo za knjižnico, so bila prirejena. Namestili smo se, kot smo želeli.

Oseba, ki ni bila Doroteja, nam je začela brati pravljico. Slišali smo, da so otroci od neučakanosti šli iskat dedka Mraza. Našli so ga. Rekel je, da ima veliko dela in bo že danes šel na pot. Otroci so skočili na sani in se z dedkom Mrazom odpeljali v domačo vas. Starše ni skrbelo, ker so vedeli, da so z njim.

Vsak je povedal svoje želje ob božiču in novem letu. Nato smo dobili piškote, ki so jih spekli škratje. Zapeli smo pesem  Na božično noč.

Prekrasne, čarobne čajanke je bilo na žalost hitro konec.

Pina Rožman in Julija Slaček Pavuna, 4. a

VTISI S ČAJANKE

SARA: Na čajanki mi je bilo všeč, ker smo poslušali zgodbico.

NIK: Imel sem se zelo dobro.

GAJ: Bilo je odlično.

ULA: Bilo mi je všeč,ker smo dobili piškote in zgodbica je bila zelo zanimiva.

ŽIGA: Bilo mi je zelo všeč in zanimivo.

TENA: Bilo mi je zelo zabavno in všeč.

TINA: Na čajanki mi je bilo všeč zato, ker smo poslušali zgodbo in poskusili piškote, na katerih so bili škratovi podpisi.

ANDRAŽ: Zgodba je bila zanimiva.

JULIJA: Meni je bilo zelo lepo in prijetno, ko smo brali in se družili skupaj v knjižnici.

VITA: Bilo je zelo vznemirljivo, ko je gospodična povedala, da se v knjižnici skrivajo škrati.

ŽANA: Meni je bilo všeč, verjetno tudi drugim. Jedli smo piškote.

ARMIN: Bilo mi je všeč v knjižnici, ko nam je gospodična brala zgodbico.

ALJAŽ: V knjižnici je bilo zelo dobro, jedli smo  piškote in brali knjigo.

ZALA: Najprej smo poslušali zgodbo o dedku Mrazu, potem pa jedli  piškote.

NICOLE: Jedli smo piškote s škratjimi podpisi.

VAL: Bilo je zabavno in piškoti so bili slastni.

LEA:Bilo mi je zelo všeč, ker smo poslušali zgodbo in  jedli piškote.

PINA: Všeč mi je bila pravljična, sproščena čajanka. Jedli smo piškote, poslušali pravljico, povedali svoje želje in peli. Piškoti so bili odlični, skoraj tako, kot pravljica.