V petek, 28. 10. 2022, nas je v Kapelah obiskala ga. Alenka Kos iz društva “Vilinski ključ”. Pri nas je preživela celo dopoldne – prvi dve šolski uri v 1., 2. in 3. razredu, za katere je pripravila predstavo “Vilinski ključ”. Predstavila nam je 4 vile, vsaka vila pa ima svojo vrednoto – ljubezen, prijateljstvo, sreča in hvaležnost. Učenci so skozi predstavo in pravljico dodobra spoznali te vrednote in na koncu povedali, katera vrednota njim največ pomeni.

V 4. razredu so učenci spoznali zgodbe ljudi, ki so zaradi svoje drugačnosti morali zbrati veliko moči, da jih danes imenujemo “superjunaki”; predstavila je zgodbo paraolimpijca Darka Đurića in zgodbo nekdanjega osnovnošolca Jake, ki ni bil sprejet v družbo novih sošolcev. Učenci so se preko zgodb seznanili s sedmimi vrednotami, kot so strpnost, ljubezen, prijateljstvo, sočutje, obilje, sreča, hvaležnost. Po končanih pripovedih so drug drugemu podarjali marjetice, ki so pomenile posamezne vrednote, nato pa za vsako vrednoto prižgali svečo različne barve. Ob koncu delavnice so bili izžrebani štirje učenci, med katerimi je ena učenka dobila poseben vilinski ključ, ostali trije pa knjigo, ki jo je napisala gospa Alenka.

Z dragoceno izkušnjo stopamo v počitnice, med katerimi bomo naredili vsaj eno dobro dejanje za boljši svet.