V petek, 21. 4. 2023, so se učenci iz Dobove prijazno odzvali vabilu in obiskal vrstnike v Kapelah. Učenci in učiteljice podružnice smo jih pričakali pri LD Kapele, kamor so Dobovčani prišli peš v pičlih 70-ih minutah. Za začetek smo skupaj pomalicali tradicionalno cvrtje in se ogreli s čajem. Nato je sledil krajši kulturni program, v katerem so se učenci predstavili drug drugem. Po plesu, igranju in petju smo se oblikovali v tri skupine. Izmenjaje so si naši gostje lahko ogledali sedanjo in postali pred nekdanjo podružnično šolo, izvedeli od kod izvira ime kraja ter se naužili lepot narave ob pogledu na Jovse. Druženje smo zaključili pred sedanjo šolo, se poslovili in pomahali v slovo. Mlajši učenci so se odpravili v Dobovo z avtobusom, starejši peš. Sklenili smo, da moramo tovrstno druženje še ponoviti.

Zapisala: Tina Škaler