V ponedeljek, 3. septembra 2018 je bil poseben dan za vse otroke, ki so prvič zakorakali v šolo. Skupaj s starši se je 21 nadobudnežev zbralo v avli šole, kjer jih je po krajšem kulturnem programu pozdravila ravnateljica šole Ivana Baškovič. Nato so šli z razredničarkama Vladko Guček in Nado Bogovič v svojo novo učilnico, kjer so prejeli priznanje ob vstopu v šolo in darilce. Pridružila se jim je tudi ekipa radia 1, ki jih je zanimalo, kakšni so njihovi vtisi o prvem šolskem dnevu. Tudi oni so jim prinesli simbolična darilca za spomin na prvi šolski dan. Za tem so starši od razredničarke Vladke dobili vse potrebne informacije o delu v prvem razredu, učencem pa je učiteljica Nada uprizorila lutkovno predstavo. Ob različnih gibalnih igrah so se spoznavali in poveselili. Na koncu so se še posladkali s tortico v obliki šolske torbe.

Besedilo in foto: Mateja Škorc

Povezava na spletno stran Radia 1: https://www.radio1.si/63086/prvi-solski-dan-radio-1-gre-letos-ze-enajstic-v-prvi-razred