V torek, 5. 10. 2021, so se učenci 5. razredov centralne in podružnične šole preizkusili v spretnostni vožnji na kolesarskem poligonu. Na prvi pogled je bilo videti, da bo naloga preprosta, kasneje se je pa izkazalo, da je pri vožnji potrebna izredna natančnost. Poligon je bil sestavljen iz 12 nalog, na katerih so učenci najprej vadili, na koncu pa opravljali “izpit” na poligonu, ki je pogoj za opravljanje vožnje na cesti in izpitne vožnje.

Ana Supančič, Tanaja Vučajnk, Tina Slovenc so zapisale:

V torek smo imeli športni dan. Zjutraj smo se preoblekli v športno opremo. Odtekli smo kros, vzeli malico in odšli v Dobovo na igrišče.

Najprej smo si ogledali poligon. Nato smo vadili spretnostno vožnjo p poligonu. Pridružili so se nam učenci 5. r. iz Podružnične šole Kapele. Po uspešno opravljeni vaji je šlo pa zares. Odvozili smo poligon in bili za vožnjo točkovani. Uspešno smo opravili preverjanje spretnostne vožnje. Nekateri so odšli v šolo na kosilo, nekateri pa domov.