V četrtek, 6. 4. 2023, smo imeli atletski športni dan. Vreme je bilo kot naročeno, saj nas je vseh pet šolskih ur med napori božalo sonce. Učenci so se najprej zbrali v učilnicah, kjer so poslušali uvodni motivacijski nagovor ter si nato ogledali še posnetka na temo podnebnih sprememb in vzdržljivostnega teka. Ta sta ju motivirala za nadaljnje aktivnosti na prostem. Nato so se opravili na igrišče, kjer so se ogreli in pomerili v atletskem troboju ter pridno nabirali kilometre za solidarnostni namen. Učenci od 1. do 5. razreda so se pomerili v metu vorteksa, teku na 60 m in skoku v  daljino z mesta; učenci od 6. do 9. razreda pa v metu krogle, teku na 60 m in skoku v daljino z zaleta. Tako smo v vsakem razredu dobili po 3 najboljše učence v teh disciplinah.

V duhu atletskega športnega dne so se učenci pomerili tudi v nabiranju kilometrov, hkrati pa jih skupno poskušali zbrati kar največ. Vsi učenci in učitelji so se odrezali več kot odlično, saj smo skupno opravili 1137,5 km na centralni šoli v Dobovi ter 236,5 km v podružnični šoli Kapele. Na športnem dnevu je sodelovalo več kot 200 otrok.

Zapisala: Simona Bortek

Športni dan na matični šoli

Športni dan na PŠ Kapele