Prvi šolski dan je bil za prvošolčke nekaj posebnega. 2. septembra so prišli v šolo skupaj s starši, pričakali pa sta jih razredničarki Saša Frelih in Nada Bogovič. Starejši učenci so jim pripravili kratek program, ravnateljica Ivana Baškovič pa jim je podelila priznanje ob vstopu v prvi razred. Prvošolčki so šli v svojo novo učilnico, kjer so jih poleg sovice Oke pričakala še darilca razredničark. V razredu so se učenci preko socialnih iger, petja in različnih dejavnosti med seboj spoznavali. Ker je vsak začetek drugačen, včasih tudi težak, jih je sovica Oka spodbudila s svojo pesmico, da naj pogumno stopajo novim izzivom naproti. Obiskal jih je tudi Kuža pazi in policist, ki sta učence opozorila na varno obnašanje v prometu. Svoj prvi šolski dan so svečano zaključili s torto.

Tamara Ogorevc

Foto: Valentina Čovran